Godziny otwarcia:
Pon.-Pt.: 9:00-17:00

Mini Cooper S Cabrio

detailing

Tym razem odwiedziło nas Mini w pięknym butelkowym kolorze. Współczesny model tego samochodu to miejskie autko, które na ulicach spisuje się o wiele lepiej niż duże wozy z mocnymi silnikami. Przypomina trochę gokart i – jak mówią użytkownicy – zapewnia kierowcy beztroską zabawę oraz prawdziwą frajdę z jazdy. Nowe mini gwarantuje dużo emocji nie tylko jeśli chodzi o prowadzenie. Niepowtarzalny styl nawiązujący do oryginału sprzed lat sprawia, że jego wygląd nie pozostawia obojętnym. Ten samochód albo się uwielbia, albo nienawidzi się jego charakteru – zadziornego, sportowego, ale uzupełnionego o dodatki retro.

W aucie, które trafiło do APJ Garage nawiązania do klasycznego mini sprzed kilkudziesięciu lat widać w wielu miejscach. Nasza ingerencja musiała być więc wyważona, by nie zepsuć znakomitego wrażenia wywoływanego przez charakterystyczną sylwetkę z okrągłymi reflektorami. Jednocześnie zależało nam, by jeszcze mocniej podkreślić niepowtarzalny wygląd tego wozu i zadbać o trwałość tego efektu.

Zaczęliśmy od odświeżenia lakieru. Prawidłowo i profesjonalnie wykonany proces pozwala usunąć z powierzchni samochodu niemal wszystkie zarysowania, czego efektem jest gładka powłoka. Jej połysk i głębia koloru często są lepsze niż w przypadku pojazdu, który dopiero opuścił fabrykę. Jednocześnie lakier ma nadal prawidłową grubość, co pozwoli przeprowadzić kolejne zabiegi detailingowe w przyszłości w bezpieczny i skuteczny sposób.

Właśnie tak stało się w przypadku zielonego Mini, które z takim podejściem właściciela ma przecież spore szanse stać się klasykiem i z biegiem czasu zyskiwać na wartości. Ponieważ mieliśmy do czynienia z wersją S – usportowioną, z dodatkowymi oznaczeniami, ale przede wszystkim mocniejszym silnikiem i lepszymi osiągami, kolejnym krokiem było naklejenie na maskę pasów, które potęgują sportowe skojarzenia.

Finałem prac było zabezpieczenie intrygującego, butelkowego koloru Mini powłoką elastomerową Titan Coatings o trwałości 5 lat. Pozwoli to przez długi czas cieszyć się olśniewającym wyglądem samochodu poddanego zabiegom w APJ Garage. Powłoka Titan chroni karoserię i inne pokryte nią elementy przed uszkodzeniami oraz ułatwia codzienną pielęgnację.

Masz pytania? Zainteresowała Cię któraś z usług?

Skontaktuj się