Godziny otwarcia:
Pon.-Pt.: 9:00-17:00

Bentley Continental GT

detailing

W nasze ręce trafił kolejny wyjątkowy samochód – Bentley Continental GT. Auto zaprezentowane w 2003 roku podbiło serca kierowców, których stać na takie cacko. Continental GT stał się najchętniej kupowanym modelem tej luksusowej marki. Mimo upływu blisko 20 lat od premiery, samochód w dalszym ciągu zachwyca. Zdaniem niektórych stanowi doskonałe połączenie cech charakterystycznych dla aut sportowych, surowych i dynamicznych oraz wytwornych, statecznych limuzyn. Coś w tym jest, skoro zapewnia wyjątkowy komfort, a jednocześnie potrafi rozpędzić się do 100 km na godzinę w niecałe cztery sekundy. Z wielu względów Continental GT budził podziw i respekt. Potężny silnik, kosmiczna cena i wszechobecny luksus. To samochód dla bogaczy, zbudowany i wykonany według starej szkoły. Nie ma tu oszczędzania na materiałach i zastępowania skóry czy drewna imitacjami. Wykonane ręcznie wnętrze to między innymi starannie wybrana skóra pochodząca z beztrosko żyjących krów z północnej Europy i prawdziwy szwajcarski zegarek, za który można by pewnie kupić inne auto.
Znaleźliśmy nawet opinię, że siedząc w we wnętrzu tego Bentleya można się poczuć jak w najwytworniejszym samochodzie świata. Jest tak zresztą i w najnowszych wersjach tego modelu. Dobierając wykończenie obecnie produkowanego Continentala GT można wybierać między innymi z 88 wzorów fornirów…

Aby uniknąć drżenia rąk przy pracy, o historii Continentala GT czytaliśmy jednak po zakończeniu renowacji. Egzemplarz, który znalazł się w APJ Garage przeszedł korektę lakieru oraz detailing wnętrza.
Na profesjonalną korektę lakieru, jaką przeprowadzamy w studio detailingowym APJ Garage składa się kilka etapów pracy. Pierwszym z nich jest dokładne mycie, pozwalające prawie idealnie wyczyścić pojazd i ocenić stan pokrywającego go lakieru. Ułatwia to zaplanowanie dalszych zabiegów, takich jak usuwanie rys i ubytków, polerowanie oraz zabezpieczanie odnowionej powierzchni.
Na odświeżony lakier Bentleya nałożyliśmy powłokę elastomerową o permanentnej trwałości. Ten sposób zabezpieczenia to nowoczesne i skuteczne rozwiązanie dla najbardziej wymagających właścicieli samochodów. W przeciwieństwie do powłok ceramicznych, elastomery nie wymagają działań innych niż nałożenie. Stosowane przez nas powłoki elastomerowe posiadają za to zdolność powrotu do pierwotnego wymiaru, zachowując jednocześnie elastyczność.

Uzupełnieniem prac na zewnątrz była hydrofobizacja szyb i zabezpieczenie felg. Z kolei wnętrze auta przeszło gruntowne, detailingowe czyszczenie. Następnie zaimpregnowaliśmy wszystkie znajdujące się w środku elementy skórzane. Zabiegi te pozwolą właścicielowi długo cieszyć się olśniewającym wyglądem jego imponującego pojazdu.

Masz pytania? Zainteresowała Cię któraś z usług?

Skontaktuj się